16 Haziran 2024, Pazar Gazete Oksijen
Haber Giriş: 22.11.2023 20:39 | Son Güncelleme: 22.11.2023 20:46

Mossad Başkanı Barnea esir takasını görüşmek için Doha'da

Mossad Başkanı David Barnea, Katarlı yetkililerle rehine takası anlaşmasının ayrıntılarını görüşmek üzere Doha'ya gitti. Barnea'ya rehinelerden sorumlu Tümgeneral Nitzan Alon da eşlik ediyor
Mossad Başkanı Barnea esir takasını görüşmek için Doha'da

İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad Başkanı David Barnea’nın Hamas ile esirlerin takas edilmesini öngören insani ara uzlaşısına ilişkin temaslarda bulunmak üzere Katar’a gittiği açıklandı. İsrail devlet televizyonu KAN’ın haberine göre, Mossad Başkanı Barnea, esir takasının nasıl uygulanacağını Katarlı yetkililer ile görüşmek üzere Doha'ya gitti.

Yediot Ahronot gazetesinin haberinde ise, “Mossad Başkanı, Katarlı yetkililer ile görüşmek için Katar’ı ziyaret ediyor. Barnea, anlaşmanın ayrıntılarını görüşmek ve anlaşmanın garanti altına alınmasını sağlamak için üst düzey yetkililer ile görüşüyor.” ifadelerine yer verildi.

Barnea’ın, Beyaz Saray'ın Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü Brett McGurk ile ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William J. Burns ile yakın temas halinde olduğu belirtilen haberde, esirlerden sorumlu İsrailli yetkili Tümgeneral Nitzan Alon’un da Barnea’ya eşlik ettiği aktarıldı.

Kaynak: AA