19 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 05.08.2022 14:16 | Son Güncelleme: 05.08.2022 14:23

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, özel havalimanı yaptıracağı iddialarını yalanladı

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, kendisi ve şirket yöneticileri için özel bir havalimanı yaptıracağı iddialarını yalanladı. Tesla'nın uluslararası havaalanına çok yakın olduğunu belirten Musk, "Aptalca olurdu" dedi
Tesla’nın CEO’su Elon Musk, özel havalimanı yaptıracağı iddialarını yalanladı

Elon Musk, kendisi ve Austin dışındaki şirketlerinde çalışan üst düzey yöneticiler için bir havaalanı inşa etmeyi planlamadığını söyleyerek çıkan iddiaları yalanladı. Tesla CEO’su özel havalimanı yaptıracağına dair paylaşılan bir habere Twitter’dan yanıt verdi.

"Havaalanı'na 5 dakika uzaklıkta"

Musk paylaşımında, “Doğru değil. Tesla, Austin Uluslararası Havaalanı'na 5 dakika uzaklıkta. Başka bir özel havaalanı inşa etmek aptalca olurdu ancak Austin hızla büyüdüğü için mevcut ticari havaalanının başka bir piste ihtiyacı var!” ifadelerini kullandı.  

Havaalanı ile ilgili haber ilk olarak Austonia tarafından yayınlandı. Austin Bergstrom Uluslararası Havalimanı'nın hızla büyüyen şehrin artan hava trafiğiyle başa çıkmak için başka bir pist eklemeyi planlayıp planlamadığına dair henüz bir bilgi yok.

Tesla’nın otomotiv üretim tesisi Giga Texas tek başına güneydoğu Travis County'deki Colorado Nehri boyunca 2 bin 500 dönümlük bir alanı kaplıyor. SpaceX kurucusu şu anda 2015 Gulfstream G650 ile seyahat ediyor, ancak gelecek yıl teslim edilmek üzere yeni bir özel jet seti sipariş ettiği biliniyor.  

Austin-Bergstrom Uluslararası Havaalanı, Giga Texas'tan yaklaşık beş mil uzaklıkta. Musk, tedarik zinciri kaosu ve enflasyonun elektrikli araçlara giren hammaddeler üzerindeki etkisiyle ilgili birçok zorluk karşısında üretimi artırmaya çalıştı, bu yüzden Austin bölgesine daha fazla seyahat ediyor.