26 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 10.11.2023 09:25 | Son Güncelleme: 10.11.2023 09:33

Sinema rehberi: 5 yeni film vizyonda

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta komediden dramaya, animasyondan aksiyona üçü yerli, 5 yeni film izleyiciyle buluştu. Haftanın öne çıkan yapımı ise Captain Marvel'ın yeni maceralarını anlatan The Marvels filmi oldu
Sinema rehberi: 5 yeni film vizyonda

Haftanın yerli komedi filmlerinden Vatikan'ın Şifresi: Bir Temel Macerası, sevdiği kıza kavuşabilmek için arkadaşlarıyla imkansız olduğu düşünülen bir görevi gerçekleştirmeye çalışan Temel'in hikayesini konu ediniyor. Okan Ege Ergüven'in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Reşat Hacıahmetoğlu, Edanur Hancı, Ömür Arpacı, Osman Kot, Tuna Orhan ve Salih Kalyon yer alıyor.

Seni Görüyorum

Dram türündeki Seni Görüyorum filmi, doğup büyüdükleri şehirden İstanbul'a gelerek, kendilerine farklı hayatlar kuran üç kardeşin hikayesini anlatıyor. Ender Mıhlar'ın yönetmen koltuğuna oturduğu yapımda, Feyyaz Duman, Melis Birkan ve Hakan Salınmış oynuyor.

Aslan Hürkuş 3: Anka Adası

Çocukları ve animasyon tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen TRT ortak yapımı Aslan Hürkuş 3: Anka Adası, Hürkuş ve arkadaşlarının yeryüzüne düşen bir gök taşının yaydığı manyetik alanla birlikte canlanan dronlara karşı mücadelesini ele alıyor.

The Marvels

Nia DaCosta yönetmenliğinde vizyona giren The Marvels, Captain Marvel'ın yeni maceralarını anlatıyor.

The Marvels fragmanı:

 Troller Hep Beraber

Haftanın bir diğer animasyon filmi Troller Hep Beraber (Trolls Band Together), iki film boyunca mücadelelere atılan ve sonunda evlenen Poppy ve Branch çiftinin yeni serüvenini işliyor.

Kaynak: AA