04 Ekim 2022, Salı
Haber Giriş: 23.09.2022 11:01 | Son Güncelleme: 23.09.2022 11:07

Tesla, 1 milyondan fazla aracı pencerelerinin çok hızlı kapanması nedeniyle geri çağıracak

Tesla, 1 milyondan fazla aracı pencerelerin çok hızlı kapanması nedeniyle geri çağıracak. Sorun teşkil eden araçların sahipleri 15 Kasım'dan itibaren mektupla bilgilendirilecek. Tesla, sorunun bir yazılım güncellemesiyle çözüleceği ifade etti
Tesla, 1 milyondan fazla aracı pencerelerinin çok hızlı kapanması nedeniyle geri çağıracak

Elektrikli araç üreticisi TeslaABD'deki 1,1 milyon aracının pencerelerin çok hızlı kapanması ve insanların parmaklarını sıkıştırma ihtimali nedeniyle geri çağıracak. BBC’nin haberine göre, ABD’de konuyla ilgili yetkililerin hazırladığı rapor, araçlarda bir engel tespit edildiğinde pencerelerin doğru tepki vermeyebileceğini gösterdi.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, bunun bir güvenlik ihlali olduğunu belirtti. Bu nedenle 1,1 milyon aracın, pencerelerin çok hızlı kapanması ve insanların parmaklarını sıkıştırma ihtimali nedeniyle geri çağrılmasına karar verildi.

Yazılım güncellemesiyle çözecek

Tesla'dan yapılan açıklamada, sorunun bir yazılım güncellemesiyle çözüleceği ifade edildi. Şirket ağustostaki üretim testi sırasında otomatik pencerelerle ilgili sorunu keşfetti. Bu sorunla ilgili herhangi bir garanti talebi, kaza, yaralanma veya ölüm ihbarı olmadığı kaydedildi. Sorun teşkil eden araçların sahipleri 15 Kasım'dan itibaren mektupla bilgilendirilecek. Şirket belgeleri, 13 Eylül'den sonra üretilen araçların, sorunu çözmek için gereken güncellenmiş yazılıma sahip olduğunu gösteriyor. 

 

Kaynak: AA