18 Ağustos 2022, Perşembe
Haber Giriş: 22.07.2022 10:47 | Son Güncelleme: 22.07.2022 10:56

Haftanın sinema rehberi: 6 yeni film vizyonda

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 6 film sinemaseverlerle buluştu
Haftanın sinema rehberi: 6 yeni film vizyonda

Çıkış Yok

Sophia Banks'in yönettiği, Jason Clarke, Michelle Monaghan, Jai Courtney ile Lucy Barrett'ın oynadığı Çıkış Yok, aksiyon filmi sevenlerin ilgisini çekmeye aday.

ABD yapımı film, üst düzey suçluların tutulduğu gizli bir CIA üssüne getirilen çok aranan bir suçlunun, hücresinden kaçarak üssün kontrolünü ele geçirmesinin ardından, tesiste hapis kalan CIA ajanı Abby'nin mücadelesini anlatıyor. 

Kehanet Ayasofya

Fatih Hasanoğlu'nun yönettiği, korku, macera ve gerilim türündeki Kehanet Ayasofya, bir gece eş zamanlı olarak evlerine gizemli bir kutunun bırakılmasıyla bu olayın ardındaki sır perdesini aralamaya çalışan Fatih ve Muhammed'in mücadelesine odaklanıyor. Filmde Fatih Hasanoğlu, Muhammed Bahçecik, Halil Kumova ile Mustafa Ak başrolleri paylaştı.

Sihirbazlar Akademisi

Jorgen Klubien ile Cindy Robinson'un yönettiği Sihirbazlar Akademisi, animasyon sevenleri sinema salonlarına çekmeye aday. Yapım, sihirbazlar akademisine giden, sihirli yeteneklere sahip Aura'nın, akademinin karanlık bir sırrını keşfetmesinin ardından yaşadıklarını ele alıyor. 

Bir Türk Masalı: Öksüz Kız

Ali Osman Emirosmanoğlu’nun yönettiği Bir Türk Masalı: Öksüz Kız filmini, İbrahim Aliustaoğlu, Sinan Önal, Ebru Özel ile Şukuh Same çizdi. Yapım, Külkedisi hikayesini yeniden yorumluyor.

Tanah

Senaryosunu Mert Can Kesim ile Sezer Doğurga'nın yazdığı, yerli korku filmi Tanah, yaşadığı ayrılık sonrası büyük bir yıkıma uğrayan genç bir kadının hayatını ele alıyor.

Zehşin Cin-i Musallat

İlker Tunçay'ın yönettiği Zehşin Cin-i Musallat, uzun yıllar önce ayrıldığı köyüne babasının ölümü sonrası geri dönen Esra'nın hikayesini anlatıyor. Filmde, Engin Kahya, Gökçen Derbeder, Berk Güldoğan ve Gürkan Erduvan oynuyor.

House of Dragon'dan yeni fragman

 

Kaynak: AA