19 Haziran 2024, Çarşamba Gazete Oksijen
Haber Giriş: 10.06.2024 12:38 | Son Güncelleme: 10.06.2024 12:53

Mourinho'nun EURO 2024 tahmini İtalyanları kızdırdı

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho, EURO 2024 tahminiyle yine gündem yarattı. Şampiyonanın favorilerinin Portekiz, İngiltere ve Fransa olduğunu belirten Portekizli, "Son şampiyonun takımında yeterli yetenek yok" diyerek İtalyanları kızdırdı.
Mourinho'nun EURO 2024 tahmini İtalyanları kızdırdı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jose Mourinho, EURO 2024 öncesi Portekiz ile Hırvatistan arasındaki özel maçı izledi. Fenerbahçe'de birlikte çalışacağı Livakovic'i izlemeye geldiğini belirten Mourinho, EURO 2024 hakkında tahminlerde bulundu.

Mourinho'nun Modric, Livakovic ve Mandzukic ile birlikte paylaştığı fotoğrafa yazdığı "Biri benim için oynadı, biri benim için oynayacak, diğerinin de benim için oynamasını çok isterdim" notu gündem olmuştu.

 

Portekiz basınından RTP'ye konuşan Jose Mourinho turnuva için "Sanırım herkes hemen hemen benim gibi düşünüyor. Portekiz, İngiltere, Fransa favoriler. İkinci sırada Almanya ve İspanya diyebilirim" dedi. Son İtalya'nın Roma takımını çalıştıran ve daha önce Inter ile tarihi başarılara imza atan Mourinho son şampiyon İtalya'nın şansı olmadığını savundu. 61 yaşındaki teknik adam "İtalya'nın Avrupa Şampiyonu olacağına inanmıyorum. Bu jenerasyonda yeterli yetenekleri yok" dedi.

İtalya, EURO 2024 B Grubu'nda Arnavutluk, İspanya ve Hırvatistan ile aynı grupta yer alıyor.

İtalyanlar, dünyaca ünlü hocaya tepki gösterirken İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Luciano Spalletti de Mourinho'nun sözleri için  "Special One'a hiçbir cevap vermiyorum. Değerlendirmelerimi kendim yapıyorum ve objektif hale getirdiğimi düşünüyorum. Alçakgönüllü olmalı ve nereden başlayacağımızı, yaşadığımız zorlukları düşünmeliyiz" dedi.