22 Nisan 2024, Pazartesi
Haber Giriş: 12.12.2023 12:24 | Son Güncelleme: 12.12.2023 12:34

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: EURO 2032'nin alınması söz konusu değil

Halil Umut Meler'i ziyaret eden TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi "Ligin nasıl devam edeceği ile ilgili karar alacağız. EURO 2032'nin bizden alınması söz konusu değil. UEFA Başkanı Ceferin aradı, yanımızda olduğunu söyledi" dedi
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: EURO 2032'nin alınması söz konusu değil

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, dün MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor maçında  ev sahibi takımın başkanı Faruk Koca'nın saldırısına uğrayan ve hastanelik olan Halil Umut Meler'i ziyaret etti. Büyükekşi,  "Hocamızın 10 günlük bir yavrusu var, bir an önce ailesine dönmek istiyor. İzmir'e gitmek istiyor. Durumu gayet iyi, yarın taburcu olacak. Bu konunun artık unutulmaması lazım. Bugün bakanlarımızla çok önemli görüşmeler yapacağız" dedi. 

"Hakemimiz önemli"

Mehmet Büyükekşi "Biz TFF olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında Avrupa Şampiyonası'na katıldık, vatandaşlarımızı onurlandırdık . Ama bu işin kesinlikle unutulmaması lazım. Bu bir milat olmalı. Dün akşam da söyledim artık yeter. EURO 2032'nin bizden alınması söz konusu değil. UEFA Başkanı Ceferin aradı, 'Yanınızdayız' dedi. Kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyelim" diye konuştu.

Büyükekşi "Futbolun doğru şekilde devam etmesi önceliğimiz. Hakemimiz önemli. Hakemlerimizin ruh sağlığı önemli. Biz bunun için buradayız. Daha sonra gerekli açıklamaları yapacağız" dedi. 

"Ligin nasıl devam edeceğiyle ilgili detaylı bilgi verilecek"

"Yarın TFF toplantımız var. Yarın yönetim toplantımızda tüm konuları açıklığıyla ligin nasıl devam edeceğiyle ilgili, ne kararlar alacağımızla ilgili daha detaylı bilgiler vereceğiz. Kamuoyunu bilgilendireceğiz. Bugün temaslarımızı yapalım. Bu olayı şiddetle kınıyoruz. Bu oldu, 2 hafta sonra tekrar aynı hale döndü, bunu kabul etmiyorum."