21 Mayıs 2024, Salı Gazete Oksijen
Haber Giriş: 03.03.2023 22:14 | Son Güncelleme: 03.03.2023 22:23

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu: Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in açıklamalarının ardından Twitter'da paylaşım yaptı. Bugüne kadar attıkları tüm imzaların arkasında duracaklarını söyleyen Davutoğlu, yollarına kararlılıkla devam edeceklerini kaydetti
Gelecek Partisi lideri Davutoğlu: Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz

Davutoğlu'nun Twitter hesabından yayınladığı açıklama şöyle:

"Gelecek Partisi olarak bizim için Millet İttifakı bir kişinin cumhurbaşkanlığı, bir partinin iktidarı ya da partiler grubunun koalisyonu değil, gücünü derin millet vicdanından, iki yüzyıllık siyasi tarih birikiminden ve tecrübesinden alan bir toplumsal barış projesidir. İktidarın kutuplaştırma stratejisine meydan okuyan, milletimize büyük umut kaynağı olan bu toplumsal barış projesinin aynı kararlılıkla devamı ve başarısı her türlü siyasi hesabın üstündedir.

Yolumuza devam edeceğiz

Bütün partilerin fedakar katkıları ve emekleriyle ortaya koyduğumuz tarihi nitelikteki ortak mutabakat metinleri siyasi yöntem olarak tek aklın değil ortak aklın, dayatmanın değil istişarenin, rekabetin değil uzlaşmanın eseri olmuştur.

Meselemiz tek kişinin iradesinin hakim olduğu ucube sistemin mantığını benimseyerek cumhurbaşkanlığı makamını asla bir isme endekslemek değildir. Cumhurbaşkanı adayımız kazandığında, hiçbir toplum kesiminin 'biz kaybettik' hissine sahip olmayacağı bir ortak akıl ve yönetişim kültürü egemen olacaktır.

Bu kararlılıkla Gelecek Partisi'nin bugüne kadar attığı tüm imzaların arkasında durarak yoluna devam edeceğini vurgular, bu zorlu süreçte omuz omuza emek vermiş herkesi aklıselim içinde davranmaya davet ederim.

Milletimiz büyük bir felaketin acısını yaşarken tarihi sorumluluğumuzun bir gereği olarak hiçbir siyasi ikbal düşüncesi içinde olmaksızın yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz."