24 Haziran 2024, Pazartesi Gazete Oksijen
Haber Giriş: 09.06.2024 15:02 | Son Güncelleme: 09.06.2024 15:10

Hizbullah, İsrail’e ait askeri hedefleri vurdu

Hizbullah Hareketi, Lübnan’ın güneyinden İsrail’in sınır hattı ile Golan Tepeleri'nde yer alan 2 askeri üssüne yönelik farklı silahlarla saldırı düzenlediğini duyurdu
Hizbullah, İsrail’e ait askeri hedefleri vurdu

Hizbullah, İsrail'in hedeflerine yönelik saldırısı hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, İsrail’in kuzeyindeki sınır hattı üzerinde yer alan Ramsa askeri üssünün roketler ve güdümlü füze ile vurulduğu ifade edildi. Ayrıca İsrail’in işgali altındaki Golan Tepeleri'nde yer alan El Zaour askeri üssünün de katyuşa füzeleriyle hedef alındığı kaydedildi. İsrail basını da Golan’daki saldırı nedeniyle askeri üs çevresinde yangın çıktığını bildirdi.

WSJ tam ölçekli savaşın yaklaştığını yazmıştı

Wall Street Journal gazetesi, Gazze'de başlayan savaşın ardından İsrail ve Hizbullah arasındaki gerilimin aylardır tırmandığını ve tam ölçekli bir savaşa yaklaştığını yazmıştı. 

Gazeteye göre Hizbullah saldırılarının Filistinlileri desteklemek için olduğunu ve İsrail Gazze'deki savaşı durdurana kadar durmayacağını söylüyor. İkinci bir cephe açma konusunda isteksiz olan İsrail, başlangıçta Hizbullah'a kısasa kısas saldırılarla karşılık verdi ve tam ölçekli bir savaşı ateşlemekten kaçınmak için eylemlerini ayarlamaya çalıştı. Ancak son haftalarda her iki taraf da çatışmalarda keskin bir artış olduğunu söylüyor.