25 Temmuz 2024, Perşembe Gazete Oksijen
Haber Giriş: 11.07.2024 14:24 | Son Güncelleme: 11.07.2024 19:47

İlk kez bir Türk bankası yarış pistinde yer alıyor

Eylül'de İtalya’da düzenlenecek Formula 1'de ilk kez bir Türk bankasının logosu yarış aracının üzerinde yer alacak. Visa Cash App RB takımının sponsoru Visa’nın İş Bankası ile işbirliği sonucu, Monza pistinde yarışacak takımın aracında ve sürücü tulumlarında İş Bankası ve Visa logoları yer alacak
İlk kez bir Türk bankası yarış pistinde yer alıyor

Eylül ayında İtalya’da düzenlenecek Formula 1 yarışında, ilk kez bir Türk bankasının logosu yarış aracının üzerinde yer alacak. Öyle ki, Visa’nın Türkiye İş Bankası ile yaptığı işbirliğiyle, Monza pistinde yarışacak Visa Cash App RB takımının yarış aracında ve sürücü tulumlarında Visa ile birlikte İş Bankası’nın logosu da yer alıyor.

Aslında Visa şubat ayında 15 yılı aşkın süredir ilk kez spor alanında yeni bir global sponsorluğa adım attı ve eski adı Scuderia Alpha Tauri olan Visa Cash App Formula One takımının isim sponsoru olduğunu duyurdu. Yeni işbirliğiyle bu kez sponsoru olduğu takımın haklarını Türkiye İş Bankası’yla paylaşıyor. 11 Temmuz’da Visa Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin ve İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran’ın katılımıyla gerçekleşen lansman etkinliğinde, davetliler Visa Cash App RB Formula One takım aracının gerçek boyutlu replikasını yakından inceleme fırsatı buldu. 

“100 yıllık yenilikçiliğimizin göstergesi”

Lansmanda açılış konuşmasını yapan Hakan Aran, sözlerine bankanın 100. kuruluş yıldönümünde Visa ile imza attıkları bu işbirliğinden heyecan duyduklarını söyleyerek başladı. Formula 1’in hızın, yenilikçiliğin, ileri teknolojinin en üst düzeyde temsil edildiği en seçkin platform olduğunu ifade eden Aran, “Bu sadece bir araba yarışı değil, platformda yer alan markaların müşterilerdeki algısının da yarışı. Dolayısıyla İş Bankası’nın Formula 1’de temsil edilen ilk Türk bankası olmasını 100 yıldır sürdürdüğümüz yenilikçiliğin, ileri teknolojiyi takip eden, uygulayan öncü anlayışımızın ve İş Bankası’nın hizmet hızının bir göstergesi olarak nitelendiriyorum. 66 ülkede, 99 televizyon kanalının yayınladığı bu yarışta ilk kez bir Türk bankasının logosunu bir yarış aracının üzerinde görecek olmanın verdiği gururdan dolayı Visa’ya teşekkür ederiz” dedi.

 “Visa ve Formula 1’in paralelliklerini bulduk”

 Aran’ın ardından sözü alan Visa Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin ise dünyada ilk kez böyle bir işbirliğine imza attıklarının altını çizdi ve ekledi: “Bu sponsorluğa karar verirken, Formula 1 ve Visa arasında paralellikler bulduk. Visa dünyanın lider, en hızlı ve en güvenli ödeme altyapılarından birisi. Bunlar Formula 1 için de geçerli temalar. İtalya’da Visa Cash takımının yarış aracında bizimle beraber İş Bankası’nın logosunu görmekten mutluluk duyuyoruz.”