Nohut unundan kiş. 17 Aralık Temizliğe devam. Hala çok yumurta ve çok sebze var. Bu öğlen de yumurta yiyeceğiz. Soğanlar, pırasalar kavruluyor, biraz sarımsak, derken havuç, kereviz, hepsi küp küp. Sotelenip yumuşayınca, pancar yapraklarını katıyorum, rengarenk bir baz oluyor. Koyuyorum kenara, işe güce dalıyoruz. Yeni ürünlerin reçeteleri çıkıyor yavaştan. Öğlen yemek saati gelince yakıyorum fırını...